Fotogalerie
Home
CZ version
ENG version
Horni
Naše korálovky Náš chov Náš odchov Pastel Kings L.p.knoblochi L.p.pyromelana L.ruthveni alb. L.t.c.apricot

Lampropeltis triangulum campbelli (apricot)

A tady uogto celé začalo. U L.t.campbelli. Již delší dobu se nám líbili korálovky, ale domnívali jsme se, že jsou jedovaté, takže jsme je rovnou vynechali při rozhodování, které terarijní zvířátko si k rybičkám pořídíme. Nebudeme Vás dlouhou napínat.. neměla to být ani ještěrka, ani pavouk.. ani gekon.. ale chameleon. Přečetli jsme si o něm hodně. Dvě hodiny jsme zpovídali chudáka prodavače ve zverimexu, který měl tu smůlu, že tam jednak byl a druhak o chameleonech něco věděl.

Druhý den jsme do zverimexu přišli, pevně odhodláni si chameleona odnést s sebou domů. Bohudík byla na prodejně fronta a tak jsme si krátili čekání prohlížením terárií s chameleony a vybírali toho nejlepšího. Hned vedle byla terária s korálovkami, tak jsme se dívali i na ně a polohlasem je obdivovali a litovali, že jsou jedovaté a nemůžeme si je pořídit. A pak se jako Deus ex machine zjevil odnikud tajemný člověk a řekl : "Ale vůbec ne, korálovky jedovaté nejsou." A bylo rozhodnuto, takže když se nás přišel prodavač (pamatujice si nás ze včerejška) víceméně formálně zeptat, co by jsme rádi, tak jsme jednohlasně řekli, že korálovku.

Bylo na něm vidět, že je evidentně konsternovaný a nemohl se s tímto faktem vyrovnat. Zřejmě se mu nestává často, že ho někdo jeden den několik hodin zpovídá ohledně zvířete A a zjišťuje prakticky i co má zvířátko A rádo za hudbu, aby pak hned druhý den bez jediné otázky koupil zvíře cvB. Nakonec se ale po několika marných pokusech prodat nám toho chameleona ze včerejška uvolil prodat nám korálovku. Vybírali jsme si mezi L.t.c. a L.mexicana mexicana, aby jsme nakonec zvolili první variantu. Bylo nám řečeno, že se jedná o samce, takže dostal jméno Korálek. Pochopitelně to byla samička :)

Později jsme dostali od kolegů samičku L.t.c., ale formu apricot. Ta se nám velice zalíbila, takže jsme si k ní pořídili i samečka od pana Chadimy, stejně jako jsme si od něj pořídili i samičku L.t.c. (pochopitelně ještě v době, kdy jsme si mysleli, že se jedná o samce)

A v roce 2007 nám přibyli ještě dva hadi z vlastního odchovu. Jeden čistý apricot a jeden 50%. Chov L.t.c apricot chceme držet i nadále, i když v minimální skupině a to jen proto, že jsou výrazně jiné než ostatní naše korálovky a jsou tak jejich vhodným protipólem, který vyvažuje tu nadmíru světlosti Pastel Kingů a L.r.- albino. A pana Korálka si samozřejmě necháváme a necháme z čisté nostalgie.

Současný stav : 2,4
Plánovaný stav : 2,4 (ale z toho 2,3 apricot)

Chovaní jedinci :

  • 0,1 jménem Korálek, NZ04, samička L.t.c. s klasickým černým proužkem, obvyklý černý tipping, na krku ujíždí pruhy, stále při chuti, je to náš nejstarší had, takže si jej necháváme jako maskota :)

  • 0,1 Kulička, NZ05, samička L.t.c. s klasickým černým proužkem, nadměrný černý tipping, nebude součástí dalšího chovu

  • 1,0 Provázek, NZ05, apricot, prakticky bez tippingu, krásné jasné barvy a pravidelné proužky, velice krásný exemplář, z něj budeme při chovu vycházet, je to největší náš žrout a tím pádem i náš největší svěřenec

  • 0,1 Tkanička, NZ05, apricot samička, bohužel s tippingem, ale její a Provázkův potomek, samička, má sytě oranžové proužky, sytější než mají oba rodiče, snad to tak i zůstane

  • 0,1 Šňůrka, NZ07, apricot samička z našeho odchovu, potomek Tkaničky a Provázka

  • 1,0 Kulíšek, NZ07, 50% apricot samec z našeho odchovu, potomek Korálka a Provázka

Koralovky.CZ, 2008, kontakt
pocitadlo
Valid XHTML 1.0 Strict