Fotogalerie
Home
CZ version
ENG version
Horni
Naše korálovky Náš chov Náš odchov Pastel Kings L.p.knoblochi L.p.pyromelana L.ruthveni alb. L.t.c.apricot

Lampropeltis pyromelana pyromelana

Když htfjsme si pořídili pana Korálka, tak nás tak nadchl, že jsme začali shánět více a více informací o korálovkách. A tak jsme narazili i na fotky Lampropeltis pyromelana woodini, která se nám velmi zalíbila a rozhodli jsme se, že právě ony budou dalším druhem korálovek, které si pořídíme. A tak se i vzápětí stalo.

Při přebírání se sice ukázalo, že se jedná spíše o L.p.pyromelana, ale rozhodli jsme si je ponechat a nelitujeme toho. Díky nim jsme poznali všechna pozitiva Pyromelan a velmi si je oblíbili pro jejich eleganci a klidnou povahu.cng A ačkoliv jsou našimi favority Pastel Kingové, tak Pyromelanam (alespoň těm našim) je třeba přiznat ideální povahu pro manipulaci.

Jejich výhodou a nevýhodou zároveň je pro chovatele fakt, že kladou poměrně málo vajec, většinou 2-4 a vždy jen jednu snůšku. Jejich domovinou jsou totiž horské a tím i chladnější oblasti, kde není tolik času/tepla pro reprodukci. To samé ostatně platí i pro L.p.k.II a L.p. obecně.

d V chovu budeme upřednostňovat L.p.k.II vzhledem k jejich jedinečnosti a výjimečně zajímavé kresbě. Nemluvě o naší touze odchovat samce podobné tomu, se kterým založil chov Steve Osborne z Professional Breeders.

Současný stav : 1,2
Plánovaný stav : 1,2


Chovaní jedinci :

  • 1,0 jménem Nefertity, NZ04, Nefertity měla být původně samička, ale když jsme viděli, jak se páří s Ramsesem, který měl být původně kluk, tak jsme poznali, že věci jsou někdy prostě jiné, než se zdají být :)

  • 0,1 Ramses, NZ04, díky pikantní historce výše, již víme, že je to holka

  • 0,1 Kleopatra, NZ04, jediná pohlavně stabilní L.p.p. v našem chovu :D a take je ze všech třech největší

Koralovky.CZ, 2008, kontakt
pocitadlo
Valid XHTML 1.0 Strict