Fotogalerie
Home
CZ version
ENG version
Horni
Naše korálovky Náš chov Náš odchov Pastel Kings L.p.knoblochi L.p.pyromelana L.ruthveni alb. L.t.c.apricot

Náš chov

Dospělé yfuyfgiuči téměř dospělé hady chováme v teráriích. Dorostence v umělohmotných boxech se zajištěným víkem a čerstvě vylíhnuté hady v umělohmotných boxech s děleným víkem.

V tuto chvíli máme dvě samostatná terária a terarijní stěnu ze tří sekcí. Terarijní stěna zahrnuje 17 terárií a je možné ji zvětšit bez nároků na místo až na 22 terárií. Podlaha každého terári je rozdělena do 4 sekcí. V největší je suchý substrát (my používáme dřevěnou štěpku), ve kterém je i topný kámen. V druhé velké je vlhký substrát (my používáme rašelinu), korálovky se do ní velice rády zavrtávají. V malé je voda - 1 až 3 litry, čas od času se do ni korálovky rády celé ponoří. A nejmenší slouží ke krmení, aby jednak byly korálovky zvyklé na jedno místo a druhak, aby bylo možné mít pohodlný přehled o tom, jestli, kolik a kdy bylo pozřeno.

iougo Každé terárium má dva omyvatelné úkryty. Ve čtyřech teráriích je i stropní světlo, ale nepovažujeme ho za zvlášť důležité. V šesti teráriích je po dvou skleněných deskách na zadní stěne, coby horizontálních odpočívadlech. Chtěli jsme tím zvětšit obytný prostor, ale je to víceméně zbytečné a jen to přidělává práci a překáží při čištění, případně manipulaci. V několika teráriích najdete i liány, ale je to také celkem redundantní zařízení. Korálovky se mnohem raději zavrtávají do substrátu, než aby někde šplhaly. Terária kompletně čistíme a substráty vyměňujeme jednou do roka, dfjinak dle potřeby, například sekci s vodou je ale třeba čistit poměrně často. Terária mají zasunovatelná a vyndavací skleněná dvířka, větrání v dolní i horní části.

V boxech jsou jako podestýlka použité noviny, na kterých je položena umělohmotná miska s vodou. Noviny měníme a box čistíme v průměru 3x měsíčně. Boxy samozřejmě mají otvory, kterými dochází k obměně vzduchu.

Zimování
Hady zimujeme až ve druhém roce a to přibližně od půlky listopadu do konce ledna v teplotách 12-15st.

Krmení
Krmíme myšaty, mastomyšaty a potkany různých velikostí. Pokud to je možné, tak krmíme velmi mladými jedinci, aby jsme minimalizovali možnost poranění našich hadů. Krmíme jednou týdně, občas (zvláště u větších jedinců) týden vynecháme.

Koralovky.CZ, 2008, kontakt
pocitadlo
Valid XHTML 1.0 Strict